Last Post Association
Calendar February 2017

Date Event Description Part*
Wed 01 Feb Daily ceremony
  • Hills Road Sixth Form College
Part:
Thu 02 Feb Daily ceremony
  • South Wilts Grammar School
  • Farmor's School
  • Watford Grammar School for Boys
Part:
Fri 03 Feb Daily ceremony
  • Easthampstead School
  • Box Hill School
  • St. George‚Äôs Catholic School
  • St. Thomas More School
  • Denefield School
  • Knole Academy
  • Headington School
Part:
Sat 04 Feb Daily ceremony
  • The Blue School
  • Bridgnorth Endowed High School
  • Bridgnorth British Legion
Part:
Mon 06 Feb Daily ceremony
  • First World War Centenary Battlefield Tours Programme
  • Tamworth Enterprise College
  • Wilford and James Families (Can)
Part:
Tue 07 Feb Daily ceremony
  • Beaufort Co-Operative Academy
  • ATC Purbright
Part:
Wed 08 Feb Daily ceremony
  • Keswick School
Part:
Thu 09 Feb Daily ceremony
  • Portsmouth Grammar School
  • Bourne Grammar School
  • Hathershaw College
Part:
Fri 10 Feb Daily ceremony
  • Brigshaw High School
  • Uckfield Community Technology College
  • Rhyddings Business & Enterprise School, Oswaldtwistle
Part:
Sat 11 Feb Daily ceremony
  • Bishop Wordsworth's Grammar School
  • First World War Centenary Battlefield Tours Programme
  • Canadian Armed Forces Reserve
  • Michaela Community School
  • Sidmouth College
  • Coombe Dean School
Part:CH
Sun 12 Feb Daily ceremony
  • Castleford Academy
  • Chryston High School
  • Ruislip High School
Part:
Tue 14 Feb Daily ceremony
  • Smith family
Part:
Wed 15 Feb Daily ceremony
  • Harris Academy, Orpington
  • Pitcher family
  • Paton family
Part:
Thu 16 Feb Daily ceremony
  • Sint-Jozefsinstituut-college Torhout
  • Collège Bellevue Dinant
  • Sint Ludgardissschool Brasschaat
  • Light Hall School
Part:
Fri 17 Feb Daily ceremony
  • Hammond-Lewis family
Part:
Sat 18 Feb Daily ceremony
  • Longdendale High School
  • Upton by Chester High School
  • Maltby Academy
  • Holly Lodge Girls School
  • Tamworth Sixth Form
  • Westfield School
  • King's High School for Girls
  • King James School, Knaresborough
  • Ormiston Sandwell Community College
  • Dixons City Academy, Bradford
Part:
Sun 19 Feb Daily ceremony
  • Perins School
Part:
Mon 20 Feb Daily ceremony
  • First World War Centenary Battlefield Tours Programme
  • 'Bus to Bradford' Group
  • Goode family
Part:
Tue 21 Feb Daily ceremony
  • Tower House School
  • Outwood Acdemy, Adwick
Part:
Wed 22 Feb Daily ceremony
  • McAuley Catholic High School
  • Heilig Grafinstituut Turnhout
Part:
Thu 23 Feb Daily ceremony
  • Simon Balle School
  • Twyford CE High School
  • Carmel School
Part:
Fri 24 Feb Daily ceremony
  • The Holt School
  • Emblematic Lodge 1321 London
Part:
Sat 25 Feb Daily ceremony
  • Seaforth Highlanders Pipes & Drums, Leicester
  • First World War Centenary Battlefield Tours Programme
  • 41 Clubs
Part:B
Mon 27 Feb Daily ceremony
  • First World War Centenary Battlefield Tours Programme
Part:
Tue 28 Feb Daily ceremony
  • Brigham family
  • Colgate University
Part:

More info: