Nieuws en updates

Scroll door ons archief en verneem wat de Last Post Association allemaal doet.

02/07/2022

Speech 94 jaar Last Post

Toespraak door Mathieu Mottrie, Vice-Voorzitter van de Last Post Association

Geachte schepenen,
Dames en heren,

Welkom op de 94e verjaardag van de Last Post plechtigheid. Vandaag weerklinkt de Last Post voor de 32.550e  maal onder deze Menenpoort.

Sinds 2 juli 1928, is de missie van onze vereniging, hulde te brengen aan de gesneuvelden van de 1e WO. De plechtigheid betuigt de dankbaarheid, elke dag opnieuw, aan hen die streden en sneuvelden, voor het herstel van de vrede en de onafhankelijkheid van België.

Wanneer de Last Post geblazen wordt, herdenken we niet alleen de gesneuvelden van de geallieerden. Ook aan de ‘andere zijde’, lieten velen het leven. Vijanden toen, maar partners in het verenigde Europa van nu. Aldus is de Last Post, ook een signaal van hoop naar de toekomst toe.

En dit signaal moet vandaag sterker klinken dan ooit. Onze vereniging, met alle medewerkers en steunende leden, is dan ook uiterst gemotiveerd, deze unieke dagelijkse herdenking en haar boodschap, te blijven uitdragen, tot ver buiten onze grenzen. En dit, ten eeuwigen dage.

De Last Post

Elke dag om 20.00 uur ‘s avonds. Het dagelijks eerbetoon.

Laatste berichten

Deel op